Різниця між Мідл та Джуном: відмінності та обов'язки Ретельно обґрунтовані думки

Різниця між Мідл та Джуном: відмінності та обов’язки Ретельно обґрунтовані думки

Щоб розвивати свої вміння Вакансія Strong Junior/Middle Nest.js developer та професійні компетенції, потрібно щоденно працювати над собою. Але цього не цілком достатньо, треба також любити ігри, грати в них і детально аналізувати. Стежте за новинками й трендами, вивчайте жанри, розробників та вподобання цільової аудиторії. Три роки тому я поставила собі за мету вивчити якнайбільше стилів відмальовки.

  • Адже там я навчилася швидко перемикатися між завданнями та проєктами, працювала паралельно над кількома іграми в різних стилістиках, а також вчилася взаємодіяти із замовниками з різних куточків світу.
  • Він має ухвалювати правильні технологічні рішення для проєкту.
  • Не перекладайте відповідальність на когось іншого і не чекайте ініціативи збоку — будьте творцями свого успіху.
  • Основне завдання senior-спеціаліста — приймати правильні технологічні рішення в проєкті — тобто такі, які приносять максимальну користь бізнесу та мінімізують витрати.
  • Негативним прикладом була ситуація, коли людині я довірила ресерч нової системи візуалізації.
  • Я той не злопам’ятний — просто злий та пам’ять в мене хороша.

Frontend – Субʼєктивні градації (Junior, Middle, Senior)

Серед моїх знайомих аналітиків на Python можуть писати й ті, хто його навіть не знає майже, тому що ChatGPT з цим чудово справляється. А ось уникання відповідальності зустрічається і серед топменеджерів, або ж її перекладання на своїх підлеглих чи ігнорування власних невдач. Ніхто не просив цю людину займатися таким ресерчем, але він побачив можливість і запропонував її використати.

Різниця між Junior, Middle, Senior Artist у геймдеві: як визначити свій рівень і прокачатись

Можна довго дискутувати щодо того, скільки часу потрібно, щоб дістатися карʼєрних вершин. Незмінним залишається одне — в ІТ майже неможливо вичерпати себе та досягти стелі. Постійний розвиток, прагнення до крутих проєктів, драйвова команда, амбітні цілі та чітке розуміння їх втілення — це і є план реалізації власного професійного потенціалу. Розробник із великим досвідом реалізації комерційних проєктів, який вміє закладати архітектуру (каркас) складної ІТ-системи. Головне завдання IT-архітектора — знайти оптимальне рішення між потребами замовника та можливостями команди.

У чому різниця між junior-, middle- і senior-розробниками

У чому різниця між джуном та Мідлом

Фахівець вищого рівня не просто розв’язує рутинні завдання, а й працює з архітектурою і взаємодією систем. Він має ухвалювати правильні технологічні рішення для проєкту. Такий працівник бачить потенційні «вузькі» місця, де можуть виникнути проблеми й усуває їх ще на етапі розробляння. Сеньйор для компанії — це «голова» й розв’язання важливих питань.

У чому мінуси від наймання джуніор-розробників?

Мідл – досить досвідчений співробітник у компанії, який вимагає меншого контролю «згори». У його роботу вже входять самостійні проекти та складні завдання. Він ще не відповідає за підлеглих, але керівництво вже може звертати увагу на його стосунки з колективом та новачками. Мідли можуть проводити майстер-класи з впровадження в компанію і по лайфхаках у роботі фахівців-початківців.

Про масові скорочення і чи буде таке в Україні найближчим часом

Якщо ви і є той самий керівник, то маєте розуміти, що головна сила команди — мотивованість. Коли люди заряджені, робота йде швидко, якісно та злагоджено. Однак, коли мотивація згасає, можуть бути негативні наслідки у вигляді нескінченних правок і затримки дедлайнів.

Junior – розвивається виключно у глибину, зачіпаючи сторонні теми лише у вападку коли цього потрибує задача яку вирішує. Junior – добре знає мову програмування, фреймворк із яким йому доводиться працювати. Можливо, трохи плаває у комплексних речах які дуже рідко використовують на практиці. Тому що мало хто за межами твого навчального закладу знає що таке 122. Якщо я ставлю задачі джуну, розумію, що варто прописати конкретну проблему та рішення, яке необхідно реалізувати.

У чому різниця між джуном та Мідлом

Ретельно все проаналізувавши, почала шукати роботу в аутсорсинговій компанії, що спеціалізується на проєктах з коротким терміном розробки. Це значить, що художник матиме змогу працювати з великою кількістю замовників, проєкти будуть відносно короткотривалими та швидко змінюватимуться. Не засмучуйтесь, якщо у вас виникли проблеми в процесі чи якість арту вам не сподобалась. Це нормально, адже у вас немає достатнього досвіду в цій стилістиці. У такому разі перехід з позиції Middle на Junior у новій компанії — прийнятний. Прошу звернути увагу на те, що в критерії не входить якість арту, бо ця складова є обов’язковою для будь-якого художника на проєкті.

Однак впровадження таких методологій потребує експертного консалтингу. Якщо ж ресурсів в компанії на це немає, простіше використати стандартизований IT-грейдинг з трьох рівнів. Простіше за все взяти за основу стандартний розподіл ролей Junior — Middle — Senior. Грейдинг, який містить проміжні позиції, як-от Strong Junior, або ж систему з 6+ рівнями, є сенс впроваджувати тільки у великих компаніях.

Мідл теж на це здатні, коли мова йде про відносно рутинні завдання, але в більш складних ситуаціях їм потрібна допомога. Сеньйор – це висококваліфікований співробітник, який уже понад 5 років працює у своїй сфері. Він має глибокі знання та значний досвід, здатний розв’язувати складні задачі, наставляти інших працівників, брати участь у плануванні проєктів та ухвалювати важливі технічні рішення. Джуніор (Junior) – це початківець, який може самостійно виконувати нескладні завдання. Часто джуну доручають завдання, які фахівцям вищого рангу вже здаються нудними, наприклад, фіксувати баги. На наступному рівні ієрархії перебувають середні програмісти.

Не дивно, що сеньйори досконально вивчають весь комплекс технологій своєї компанії. Це більше, ніж просто програмування – це занурення в усі аспекти створення продукту. Що стосується Soft Skills, молодший розробник має постійно розвиватися, вчитися, гуглити, багато запитувати, бути гнучким в освоєнні нових інструментів і вміти ефективно працювати над помилками. Першим кроком на шляху становлення джуном є освоєння основних мов програмування, таких як Java, Python, C++ та інших. Необхідно розуміти основні принципи та концепції програмування, такі як робота зі змінними, умовні оператори та цикли.

Саме на швидкість Middle Artist має орієнтуватись Lead Artist в плануванні дедлайнів. Бо швидкість роботи Middle — середня швидкість роботи на проєкті. Прості завдання можна не перевіряти, оскільки, пройшовши шлях від Junior до Middle, він добре знає їх реалізацію. Такий художник вже має достатньо практики, щоб вирішити деякі проблеми та виконувати довготривале завдання. Потребує уваги від Lead Artist, тільки коли необхідне затвердження (наприклад, готового арту) або якщо виникли проблеми, з якими він раніше не стикався. Джуніор-розробник — це фахівець, здатний виконувати прості рутинні завдання з перспективою росту, але потребує менторства й підтримки досвідчених колег, щоб зрозуміти, як розвиватися й стати мідлом.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/